„A1” motorkerékpár kategória

Vizsgán használható jármű: érvényes forgalmi engedéllyel és érvényes felelősségbiztosítással rendelkező, oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár, amely teljesítménye a 11 kW-ot nem haladja meg és a teljesítmény/tömeg aránya a 0,1 kW/kg-ot nem haladja meg, legalább 90 km/h sebesség elérésére alkalmas, belsőégésű motor hengerűrtartalma legalább 120 cm3, elektromos meghajtás esetén a teljesítmény/tömeg arány legalább 0,08 kW/kg.

Tanfolyamra jelentkezés: 15 év és hat hónapos életkor

KRESZ vizsga: 15 év és kilenc hónapos életkor betöltésekor

Járműkezelési vizsga 16. életév betöltésekor

Forgalmi vizsga 16. életév betöltése esetén

Jelentkezés feltétele: jelentkezési lap kitöltése és. alapfokú iskolai végzetség igazolása, orvosi igazolás,

Elméleti óraszám: 22 óra

•  Vezetés gyakorlat: 17 óra,
  • Vizsgadíjak összesen: 20.300 Ft
  • KRESZ vizsga: 4.600 Ft (helyszín: Szekszárd KAV)
  • Járműkezelési /rutin/ vizsga: 4.700 Ft (helyszín: Dombóvár)
  • Forgalmi vizsga: 11.000 Ft (helyszín: Szekszárd)

Amennyiben automata váltós járművel vizsgázik a vezetői engedély csak ilyen jármű vezetésére jogosítja. A forgalmi vezetésnél és a vizsgán gépkocsival kísérik motorkerékpárost, az irányítás rádió készüléken keresztül történik. Ha nem rendelkezik saját motorkerékpárral a motor használat díja: 30.000 Ft.

A gyakorlati vezetésen a tanuló a saját felelősségére vesz részt.

A gyakorlati vezetésnél a tanuló öltözéke:bukósisak, szemüveg (a bukósisak kialakításától függően), protektoros hosszú-nadrág (nadrágba vagy nadrágra illeszthető térdprotektorral) és protektoros kabát (kabátba vagy kabátra illeszthető könyök- és gerincprotektorral) vagy protektoring, protektoros kesztyű, magas szárú zárt cipő vagy csizma, elől-hátul „T" betűvel ellátott számozott, vagy tanulónként eltérő színű tanulómellény.

Az elméleti vizsgát a tanfolyam kezdetétől számított 1 éven belül kell letenni. Az első elméleti vizsgát a tanfolyam kezdetétől számítva legkésőbb 9 hónapig lehet halasztani és legkésőbb 1 éven belül sikeres közlekedési ismeretek vizsgát kell tenni. Az sikeres forgalmi vizsgát az első sikeres közlekedési ismeretek vizsgától számított 2 éven belül kell letenni.